Nr katalogowy: 620
Cache - pot z dekoracją plastycznymi gałązkami róż
Nieokreślona wytwórnia lub pracownia
- Europa Środkowa, lub Belgia?, 1 poł. XX w.
okrągła osłonka na doniczkę, lekko wybrzuszona, z przewężeniem przy krawędzi z falbankowym, falistym brzegiem. Na brzuścu od frontu plastyczna kompozycja z ulistnioną gałązką kremowo-różowych róż, przechodzącą z boków w plastyczne, gałązkowe uchwyty; drobne ubytki dekoracji plastycznej (gł. przy krawędzi);
majolika, farby podszkliwne, szkliwa naciekowe, szkliwo ołowiowe z krakelurą
(wewnątrz), dekoracja plastyczna modelowana ręki; wys. 24,5 cm, szer. ok. 40 cm;
ozn.: od spodu wyciski 630, 1.
Nieokreślona wytwórnia lub pracownia - Europa Środkowa, lub Belgia?, 1 poł. XX w.