Nr katalogowy: 618
Dwa talerze z reliefem Neuozier, z dekoracją kwiatową
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
2. - 3. ćw. XIX w.
płytkie, serwisowe, kołnierze o falistej krawędzi, z reliefem plecionką koszykową i falistymi puklami; w lustrach bukiet z caprifolium (wiciokrzewem), prymulami i bratkiem, z czterema mniejszymi bukietami wokół, na linii kołnierza i lustra; wokół brzegu szlak złocenie z motywem roślinnym;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. 3 cm, średn. 22 cm; sygn. kobaltem podszkl. berło i krąg z orłem z insygniami pośrodku, z napisem w otoku: KOENIGL. PORZELLAN MANAUFACTUR, druk ceglasty: jabłko królewskie z krzyżem i KPM poniżej, wycisk: 12, naszkliwnie złocone D, lub prostokącik z kreseczką.
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), 2. - 3. ćw. XIX w.