Nr katalogowy: 608
Dzbanuszek z kobaltowymi kokardkami
porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne,
złocenia;
Austria, Wiedeń - manufaktura cesarska, 1790
beczułkowy, z 3-kątnym dostawionym dziobkiem i kopułową pokrywką z uchwytem - owocem gruszki z listkiem;
wokół pokrywki i brzuśca cienka kobaltowa linia z kokardkami, złocona, przepleciona wiśniową szarfą i złotymi
gałązkami. Na brzuścu rozmieszczone trzy barwne gałązki i rzuty kwiatowe oraz rzuty złotych listków; lekko przetarte
złocenia;
porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia; wys. 15,5 cm;
sygn. na nie szkliwionym spodzie kobaltem podszkl. wiedeńska tarcza opaskowa, wycisk 90 (data roczna), ceglaste: 8
(podkreślone).