Nr katalogowy: 607
Główka dziecięca - Louis Charles de Bourbon
Naśladownictwo Miśni - wg modelu Johanna Joachima
Kaendlera z ok. 1760, nieokreślona wytwórnia
niemiecka - Turyngia?, XIX w.
na cokoliku z rocaillami główka małego chłopca, w czepeczku obszytym koronką, z rozetą z piórkiem z boku, z kwiatami przy dekolcie kaftanika;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 15,5 cm;
sygn. kobaltem na nieszkliwionym spodzie: znak przypominający strzałkę, z zawiniętą środkową kreską.
Naśladownictwo Miśni - wg modelu Johanna Joachima Kaendlera z ok. 1760, nieokreślona wytwórnia niemiecka - Turyngia?, XIX w.
Dziecięce popiersia Marii Zefiryny de Bourbon (1750-1755) i księcia Karola Ludwika, diuka Burgundii (1751-1761), najstarszych, zmarłych w dzieciństwie dzieci delfina Ludwika Ferdynanda Burbon (1729-1765) i jego drugiej żony, Marii Józefy Wettyn, córki Augusta III, wykonał miśnieński rzeźbiarz Johann Joachim Kaendler (1706-1775), na zamówienie króla Polski i Saksonii, dziadka sportretowanych dzieci. Popiersia chętnie powtarzano w Miśni, a także naśladowano, najczęściej w
Saksonii i Turyngii.