F. SZYMAŃSKI, poł. XX w.
Nr katalogowy: 206
Bojownik
brąz, odlewany, patynowany, czarny granit;
Polska, l. 50-te XX w.
kroczący po kamienistym podłożu, unoszący lampę, z karabinem w prawej ręce, na granitowej podstawie,
wys. całości 56 cm, figury: 41 cm; sygn. na odwrocie: "F. Szymański"
(ślady po okazjonalnej tabliczce z przodu cokołu).
Polska, l. 50-te XX w.