Nr katalogowy: 816
Taca szklana
szkło szlifowane i rżnięte, brąz złocony;
Francja, firma Baccarat, 1 ćw. XX w.
w oprawie z brązu złoconego; prostokątna, z płaskim lustrem rżniętym w motyw wielopromiennej gwiazdy i wąskim, ukośnie odchylonym kołnierzem;
oprawa w formie ramy na 4 toczonych, kulistych, wazonowych nóżkach, sygnowanych z wierzchu kolistym znakiem firmowym z napisem „BACCARAT” i wyobrażeniem karafki, kieliszka i kubka; na krótszych bokach tacy - para prostokątnych uchwytów zdobionych listkami akantu;
szkło szlifowane i rżnięte, brąz złocony; 6,3 x 40 x 23,5 cm.