Nr katalogowy: 812
Lampa gabinetowa elektryczna, art deco
stop metali, szkło, farby emaliowe; wys. 47 cm,
średnica podstawy 15 cm.
Belgia, lata 20-30. XX w.
podstawa cylindryczna, z wklęsłymi profilami; z wierzchu groszkowanie imitujące bruk uliczny; trzon w formie latarni ulicznej; stojący obok bosy chłopak, w krótkich spodenkach i kapeluszu - trzyma w uniesionej ręce kiełbaskę, o którą prosi siedzący przed nim jamnik; w zwieńczeniu trzonu oprawka żarówki, osłonięta oryginalnym kloszem z żółtego, matowego szkła, na planie kwadratu, z faliście wykrojonymi ściankami z malowaną dekoracją geometryczną, szafirowo-czerwoną; na ściance
frontowej sygn.: „Eln”; u podnóża latarni znak w kole: pośrodku litery „J.M.”, w otoku „MADE IN BELGIUM”;
stop metali, szkło, farby emaliowe; wys. 47 cm, średnica podstawy 15 cm.
Belgia, lata 20-30. XX w.