Nr katalogowy: 723
Serwis do herbaty
srebro próby 800 cechowane,
waga 1390 g. Niemcy ?, pocz. XX w.
składający się z imbryka, cukiernicy i mlecznika; naczynia na czterech wygiętych nóżkach zachodzących stylizowanym trójliściem na cebulasty brzusiec dekorowany gładkimi taśmami, wicią roślinną i kwiatami goździka, z kopulastymi nakrywkami zwieńczonymi karczochem, wylew imbryka w formie dzióbka, mlecznika trójkątny; ucha cukiernicy z wici roślinnej, imbryka i mlecznika ceowate, obłe; wnętrze cukiernicy złocone;
srebro próby 800 cechowane (tylko próba 0,800 w prostokącie);
imbryk - wys. 18 cm, szer. 25 cm, głęb. 15,5 cm;
cukiernica - wys. 15,5 cm, szer. 15 cm, głęb. 12 cm;
mlecznik - wys. 11 cm, szer. 11 cm, głęb. 7,8 cm;