Nr katalogowy: 903
Stolik-szafka art deco
z okraglym blatem umieszczonym na półkolistej szafce zamykanej jednoskrzydlowo, opartej na okraglej platformie i czterech giętych nóżkach. Całość fornirowana
i
z okraglym blatem umieszczonym na półkolistej szafce zamykanej jednoskrzydlowo, opartej na okraglej platformie i czterech giętych nóżkach. Całość fornirowana i maserowana. Front szafki imitujacy podział na dwa skrzydła. Konstrukcja - sosna, sklejka, fornir - orzech, jawor; wys. 61 cm, śred. 65,5cm;
Polska, pocz. lat 30. XX w.
Stolik pomocniczy o zgeometryzowanych ksztaltach właściwych recepcji art deco na terenie Polski miedzywojennej. Ciekawy projekt stolika do podawania napojów, mogącego służyć jako szafka-barek i podręczna biblioteczka, którego blat z jednej zaledwie strony wsparto na półwalcu, drugą zaś pozostawiając otwartą, czyniąc tym tę forme przestrzenną. Choć powierzchnię pokryto okleiną, zastosowano jednocześnie dodatkowo, rzadko spotykane w tym okresie, wykończenie w postaci maserunku imitujacego usłojenie forniru orzechowego, prawdopodobnie dla wzbogacenia jego rysunku.