Nr katalogowy: 842
Zegar ścienny, okrągły
drewno, blacha żelazna, mosiądz;
średnica 53 cm, głęb. 9,5 cm.
w masywnej, drewnianej, toczonej, profilowanej, złoconej ramie; tarcza z blachy żelaznej, polichromowanej: pośrodku scenka rodzajowa na tle ruin porośniętych pnączami - z parą siedzącą przy beczce i kobietą niosącą dzbanek i kieliszek z napitkiem; wokoło biały pierścień z godzinową podziałką arabską; wskazówki ażurowe; mechanizm typu chodzik, z mosiężnymi płytami i filarkami;
drewno, blacha żelazna, mosiądz; średnica 53 cm, głęb. 9,5 cm.
Europa Zachodnia - Północna? ok. poł. XIX w.