Nr katalogowy: 840
Para lichtarzy
brąz złocony i patynowany, marblit;
wys. 36 cm, szer. podstawy 19 cm.
stopy z czarnego marblitu, trójkątne, o faliście wykrojonych bokach, ujęte ażurowym okuciem rollwerkowo-małżowinowym z brązu złoconego, na 3 nóżkach wolutowych z maszkaronami; trzon podtrzymywany przez trzy hermowe figurki puttów - tralkowy, zdobiony złoconymi pierścieniami i kołnierzami, z nodusami dekorowanymi guzami i lancetowatymi liśćmi; w zwieńczeniu tulejki na ażurowych talerzykach;
brąz złocony i patynowany, marblit; wys. 36 cm, szer. podstawy 19 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.