Nr katalogowy: 714
Cukiernica z łyżeczką
srebro cechowane, waga 26 g.
Niemcy, Heilbronn, Silberwarenfabrik
Bruckmann und Söhne; 1 ćw. XX w.;
cukiernica - w formie okrągłego koszyczka ze szkła kryształowego, szlifowanego w owale, z gwiaździstą rozetę w dnie, z górną krawędzią okutą w srebro ozdobione pasem stylizowanego kimationu; uchwyt w formie ruchomego pałąka utworzonego z trzech drutów spiętych u góry przewiązką; srebro próby 800 cechowane (półksiężyc, korona, 800, znak firmy, DREYFUSS);
szkło; wys. 14,6 cm, średn. 10,2 cm;
łyżeczka - z czerpakiem szuflowatym złoconym, z płaskim rozszerzonym trzonkiem zdobionym kampanulami z grawerowanym monogramem NZ;
srebro cechowane (półksiężyc, korona, 800, znak firmy małoczytelny); dł. 13,7 cm; waga 26 g.
Niemcy, Heilbronn, Silberwarenfabrik Bruckmann & Söhne (czynna 1805-1973), 1 ćw. XX w.;
sprzedawca - Dreyfuss.