Nr katalogowy: 627
Zespół deserowy (śniadaniowy) dla 8 osób
Niemcy, Rehau (Bawaria), Fabryka Porcelany
Zeh, Scherzer und Co.(zał.1886), ok. 1930
z dekoracją zielonym szlakiem z kwiatkami składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, 8 filiżanek ze spodkami i 8 talerzyków deserowych; do zespołu dołączone dodatkowo: 1 filiżanka, 4 spodki i 4 talerzyki; razem: 35 naczyń ( w tym 9 dodatkowo); naczynia o cylindrycznych brzuścach, prosto łamanych u góry uszkach - uchwytach; zdobione wokół krawędzi
i w górnej części brzuśców zielonym falistym szlakiem z motywem stylizowanych różyczek i małymi rozetkami; krawędzie naczyń i uchwyty złocone.
Lekko przetarte złocenia, 1 talerzyk z małym wyszczerbieniem, dwa pęknięte, dwie filiżanki z małymi ubytkami przy krawędzi, 1spodek ze szczerbką; porcelana, druk naszkliwny, złocenia; wymiary: dzbanek wys. 28 cm, średn.13 cm;
cukiernica wys.12 cm, średn. 11 cm; filiżanki wys. 5,8 cm, średn. 8 cm; spodki wys. 1,5 cm, średn. 14 cm; talerzyki wys. 2,1 cm, średn. 18,2 cm; sygn. drukiem zielonym: korona zamknięta trójdzielna, kaligraficzny napis: ZehScherzer / Bavaria, złote znaki cyfrowe: 02, 10, 30.
Niemcy, Rehau (Bawaria), Fabryka Porcelany Zeh, Scherzer & Co.(zał.1886), ok. 1930