Nr katalogowy: 625
Serwis obiadowy Maria
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal,
okres międzywojenny.
z dekoracją bukietami „graficznych” kwiatów, dla 6 osób składa się z wazy do zupy z pokrywą, dzbanka (na kompot?), 4 półmisków podłużnych o różnej wielkości, 6 talerzy głębokich, 6 talerzy płytkich dużych, 6 talerzy płytkich średnich i 6 talerzy płytkich małych; razem 24 naczynia. Naczynia zdobione luźnymi bukietami i rzutami graficznych kwiatów „niemieckich”, o brązowym konturze, w zgaszonej tonacji barwnej. Lekkie przetarcia dekoracji barwnej, jeden półmisek z fabrycznym pęknięciem, jeden półmisek z przebarwieniem - plamą na kołnierzu;
porcelana, druk barwny (kalka); wymiary: waza - wys. 19,6 cm, szer. 33 cm (z uchami); dzbanek - wys. 19,2 cm; półmiski - wys. 4 cm, 37,5 x 24 cm; wys. 3,5 cm, 25 x 23,6 cm; wys. 3.4 cm, 25 x 13,2 cm; wys. 2,8 cm, 24 x 15,3 cm; talerze głębokie - wys. 4 cm, średn. 25 cm; talerze płytkie duże - wys. 2,4 cm, średn. 24,5 cm; talerze płytkie średnie - wys. 2,2 cm, średn. 21,5 cm; talerze płytkie małe - wys. 2 cm, średn. 17,5 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu: korona zamknięta / Rosenthal / SELB · BAVARIA / M A R I A oraz: Modell von / Ph. Rosenthal.
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal, okres międzywojenny.