Nr katalogowy: 623
Lustro z rusałką u źródełka
Nieustalona wytwórnia lub atelier autorskie,
Czechy?, Austro-Węgry?, 1 ćw. XX w.
utrzymane w stylistyce secesyjnej. Młoda, bosa, długowłosa kobieta owinięta draperią siedzi przy źródełku z murkiem porośniętym listowiem, z trzcinami i irysem z pełnym kwiatem z otworem do osadzenia świecy(?).
Wzdłuż murku wąska szczelina do osadzenia owalnego lustra;
glinka ceramiczna, szkliwa barwne matowe i farby ceramiczne matowe i półmatowe (malowane na zimno?),
szkło zwierciadlane; wys.ok.57 cm (z lustrem); nie sygnowane.
Nieustalona wytwórnia lub atelier autorskie, Czechy?, Austro-Węgry?, 1 ćw. XX w.
Por. analogiczny w stylistyce obiekt - lustro z rusałką, oferta na aukcji 187.