Nr katalogowy: 622
Konew secesyjna z oprawą cynową
kamionka, farby ceramiczne półmatowe, cyna;
Niemcy, Villeroy und Boch, zakład w Mettlach,
1 ćw. XX w.
wysmukła, lekko koniczna, z wymodelowanym przy krawędzi małym dziobkiem, z niskim brzuścem wydzielonym uskokiem;
ceramiczna pokrywa z oprawą cynową na uchu. Wokół brzuśca i na pokrywie motyw lekko skręconych kremowych kaneli,
oddzielonych oliwkowymi listwami, przechodzącymi przy krawędzi i na brzuścu w siatkę okalającą motyw wypukłych
brązowych owali;
kamionka, farby ceramiczne półmatowe, cyna; wys.33,5 m;
sygn. wyciskiem: motyw architektoniczny, niżej szyld z napisem: METTLACH, w półkolu monogram wiązany VB/ Ges.
GESCH./2993, II, 9. 3 04.
Niemcy, Villeroy & Boch, zakład w Mettlach,1 ćw. XX w.