Nr katalogowy: 617
Kobieta grająca na banjo
Czechy, Duchcov (Dux), Manufaktura Porcelany
Royal Dux Bohemia, 2 ćw. XX w.
figurka w stylistyce Art Déco; na wielokątnej podstawie - ozdobnym stołku siedzi młoda kobieta, z założoną nogą na nogę, lekko pochylona, grająca na banjo. Ubrana w krótkie szorty, szpilki, luźną bluzkę o szerokich rękawach przewiązaną w talii szarfą z kokardą, opadającą z lewego ramienia i odkrywającą lewą pierś; na włosach zawiązana fantazyjnie chustka z węzłem z boku; lekko przetarte złocenia;
porcelana kremowym odcieniu, kobalt, szkliwo ołowiowe, złocenia, farby naszkliwne; wys. 36,5 cm;
sygn. na wypukłym różowym szkliwionym trójkącie wyciski: E w owalu i wokół napisy: ROYAL DUX
BOHEMIA, wyciski: 3027, 11, ryte: 10.
Czechy, Duchcov (Dux), Manufaktura Porcelany Royal Dux Bohemia, 2 ćw. XX w.