Nr katalogowy: 207
Chrystus Zmartwychwstały
drewno lipowe, polichromowane; wys. 41,5 cm;
Śląsk?, wyrób prowincjonalny, XVII w.
postać Chrystusa odziana w płaszcz związany u szyi, okrywający półnagą sylwetkę; postać błogosławi prawą ręką (ułamane palce), w lewej dłoni powinna trzymać chorągiew rezurekcyjną (brak chorągwi), płaszcz polichromowany na odcień karmazynu oraz złocony po zewnętrznej stronie, ukształtowany z miękkich, krągłych fałdów - motywu Zmartwychwstałego; figura Chrystusa podczas nabożeństwa Rezurekcji mogła być samodzielnie wystawiana na ołtarzu.
drewno lipowe, polichromowane; wys. 41,5 cm (wysokość całkowita na postumencie);
brak chorągwi, ukruszone palce w prawej dłoni, ubytki w polichromii;