Nr katalogowy: 814
Stolik pomocniczy w stylu rokokowym
Europa zachodnia, Francja (?), 4 ćw. XIX w.
o falistym odkładanym blacie, z szerokim oskrzynieniem, wysuwanym pojemnikiem umieszczonym pod dnem, wsparty na czterech esowatych graniastych,
zbieżnych nóżkach. Fornirowany, dekorowany marketerią z wyciętym w blasze mosiężnej stylizowanym floralnym wzorem, ułożonym na czerwonym tle z masy
klejowo-kredowej (?), imitującym szylkret. Na wewnętrznej stronie blatu lustro. W oskrzynieniu u góry pojemnik z przegródkami, pod nim suwany.
drewno barwione (mahoń?), fornir - palisander, 71,5 x 60 x 41,5 cm; Europa zachodnia, Francja (?), 4 ćw. XIX w.
Mebel naśladujący luksusowe sprzęty rokokowe, wykorzystywano jako przenośne toaletki lub stoliki do robótek. Dekorowany modną na terenie zachodniej Europy techniką
naśladującą zdobienie szylkretem.