Nr katalogowy: 811
Komoda w stylu barokowym
Europa Środkowa, 3 ćw. XVIII w.
o prostych bokach i falistym froncie, trzyszufladowa, fornirowana, dekorowana blacie i licach szuflad wstęgą tworzącą geometryczne pola, wsparta na
konsolowych nż ach. Zamki stalowe, kute, przykładano-wpuszczane, jednoryglowe. Uchwyty i ich szyldy mosiężne, z wieńcami, zwieńczone festonem.
Konstrukcja - sosna; fornir - orzech; wstęga - jawor, 77,5 x 118,5 x 65 cm
Mebel masywny, wykonany metodami rzemieślniczymi w prowincjonalnym warsztacie stolarskim. Materiały i sposób wykonania wskazują na powstanie na ziemiach
polskich. Mebel w dobrym stanie zachowania, po niewielkiej konserwacji.