Nr katalogowy: 808
Lustro z konsolą neorokokowe
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
o profilowanych, złoconych i rzeźbionych ramiakach, dekorowanych ceownicami,
różami i liśćmi. Rama lustra o prostych bokach, zakończona półkoliście, z wysokim,
rozbudowanym, ażurowym, falistym zwieńczeniem. Konsola o falistym oskrzynieniu
z marmurowym blatem, wsparta od frontu na dwóch kabriolowych nogach
o poszerzonych kolanach, montowana do ściany.
sosna, wymiary: lustro - 224 x 114 x ok. 15; konsola - 71,5 x 107 x ok. 46 cm
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
Obiekt dekoracyjny, z uwagi na swą wielkość przeznaczony prawdopodobnie do
reprezentacyjnego holu pałacowego. Ornamenty plastyczne, wykonane z wyczuciem
snycerskim.