Nr katalogowy: 805
Stolik pomocniczy w stylu neorokokowym
Europa Środkowa, 1 poł. XX w.
o falistym zarysie blatu, z szufladą, wsparty na czterech
graniastych, kabriolowych nogach, fornirowany i intarsjowany
w motywy floralne. Wokł oskrzynienia i blatu żyłki, pola
wypełnione kwiatami, na blacie luźny bukiet. Blat na obrzeżu
ujęty okuciem z dekorującej go i ochraniającej blaszki mosiężnej.
Konstrukcja - mahoń, orzech; fornir - palisander; intarsje -
jawor, orzech, kasztan, brzoza; okucia - blacha mosiężna,
74,3 x 101 x 63 cm
Europa Środkowa, 1 poł. XX w.
Mebel naśladujący stoliki rokokowe o delikatnej dekoracji kwiatowej,
wykorzystywane pomocniczo podczas podwieczorków, czytania, itp.