Nr katalogowy: 724
Żyrandol w manierze 2 Cesarstwa,
elektryczny, 6-świecowy;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
elektryczny, 6-świecowy;
z korpusem w formie spłaszczonej półkuli z czernionej blachy mosiężnej; wierzch dzwonowaty, zwieńczony figurką putta niosącego płonącą pochodnię; spód
z aplikowaną ażurową rozetą zakończoną szyszką z brązu złoconego oraz sześcioma nakładkami z orłem cesarskim opasanym wieńcem laurowym; wokłó
górnej krawędzi korpusu - szeroki, ażurowy pierścień z motywem rogów obfitości i liści akantu oraz symetrycznie rozmieszczone naprzemiennie - esowate,
wygięte ku górze ramiona, zdobione u nasady bachiczną maską, zakończone świecowymi oprawkami na żarówki - oraz stylizowane figurki łabędzi,
trzymające w dziobach skierowane w dł lampiony z palmowych liści, kryjące oprawki żarówek; całość zawieszona na 3 kanelowanych, czernionych prętach,
ujętych złoconymi kielichami lotosu; u góry kanelowany, stożkowaty baldaszek zwieńczony trzema palmowymi liśćmi;
brąz złocony, mosiądz czerniony; wys. 77 cm, średnica 57 cm; Europa Zachodnia, pocz. XX w.