Nr katalogowy: 723
Żyrandol 10-świecowy, elektryczny,
w manierze Ludwika XVI,
Austro-Węgry?, pocz. XX w.
w manierze Ludwika XVI,
z wysokim trzonem oplecionym draperią, z przewiązką tworzącą w połowie wysokości węzeł; w zwieńczeniu związane w kokardy wstążki o wirujących
zakończeniach; u dołu trzonu - ujęte kulistym elementem - rozmieszczone symetrycznie - 10 wygiętych łukowato ramion, zdobnych akantem; na ich końcach
- tulejki wazonowe na płaskich talerzykach;
mosiądz polerowany, częściowo złocony; wys. 100 cm; rozpiętość ramion 55 cm.
Austro-Węgry?, pocz. XX w.