Józef AUMILLER (1892-1963)
Nr katalogowy: 719
Plakieta „Józef Piłsudski”
Warszawa, lata 30. XX w.
kolista, z popiersiem w lewym profilu; w otoku napis: „J ZEF PIŁSUDSKI
MARSZAŁEK”; na krawędzi u dołu sygn.: „J. AUMILLER”; na odwrocie plakiety u dołu
napis: „NAKŁADEM / TOWARZYSTWA POPIERANIA / WYTW RCZOŚCI
POLSKIEJ / W WARSZAWIE”; brąz, odlew patynowany; średnica 26 cm;
Warszawa, lata 30. XX w.