Nr katalogowy: 607
Para solniczek
Poznań, złotnik Rudolph Baumann,
lata 20.-30. XIX w.
na owalnych profilowanych stopach, z trzonami utworzonymi z plastycznych
łabędzi, na skrzydłach, których osadzone czarki w formie muszli, z boku ucho
z woluty akantowej zakończonej głową łabędzia; wnętrza czarek złocone;
srebro częściowo złocone; wys. 10 cm, szer. 11,5 cm, głęb. 6 cm; waga 143 g.
Poznań, złotnik Rudolph Baumann, lata 20.-30. XIX w.