Nr katalogowy: 605
Paterka art deco
Niemcy, Geislingen, W·ttembergische
Metallwarenfabrik (WMF), 2 ćw. XX w. (po 1928)
kolista na czterech nóżkach kulkach, boki wysoko uniesione, rozchylone, ozdobione promieniście rozchodzącymi się, naprzemiennie polerowanymi
i matowionymi pasami; plater; wys. 6,5 cm, średnica 23 cm;
Niemcy, Geislingen, W·ttembergische Metallwarenfabrik (WMF), 2 ćw. XX w. (po 1928)
W 1928 roku WFM przedstawiła nową linię wyrobów metalowych - Ikora Metall, charakteryzującą się prostą, nowoczesną formą i efektownym łączeniem różnych,
często nietypowych metod dekorowania powierzchni (puncowanie, przecieranie, szczotkowanie). Cieszące się dużą popularnością wyroby Ikora Metall fabryka
wykonywała do lat 60. XX wieku.