Nr katalogowy: 601
Szkatułka
Niemcy, Geislingen, W·ttembergische
Metallwarenfabrik (WMF), 1 ćw. XX w. (po 1909)
skrzynkowa na czterech akantowych nż ach zdobiona na ściankach prostokątnymi płycinami
z umieszczonymi naprzemiennie kompozycjami roślinnymi i kratownicami z kaboszonem w dekoracyjnym
obramieniu, na wieczku dekorowana owalnym medalionem w wieńcu kwiatowym; wnętrze wyściełane
materiałem (zniszczony); plater (przetarcia srebrzenia); wys. 6 cm, szer. 10,5 cm; głęb. 7,5 cm;
Niemcy, Geislingen, W·ttembergische Metallwarenfabrik (WMF), 1 ćw. XX w. (po 1909)