Nr katalogowy: 515
Zegar - amfora, porcelanowy
Francja, naśladownictwo Sevres(?), k. XIX w.
Tarcza zegara osłonięta oszklonymi drzwiczkami, obramowanymi
perełkowym ornamentem, okrągła, emaliowana na biało,
z dekoracyjnymi, arabskimi cyframi godzin i arabskimi cyframi minut
zaznaczonymi co kwadrans; na tarczy napis: Balthazard / Aaria.
Wskaz ki złocone w stylu Ludwika XV. Obudowa: porcelana, farby
naszkliwne, złocenia;
Mechanizm z naciągiem sprężynowym, z wychwytem kotwicznym,
z wahadełkiem; system bicia godzin i kwadrans , ze spiralą
rezonansową.
Na blasze mechanizmu zegara wygrawerowany nr 10009, pod kopułą
dzwonka napis: Japy Freres. Francja, k. XIX w.