Nr katalogowy: 513
Wazon przyścienny neobarokowy,
o formie kwiatowej;
Francja?, Śląsk?, 2-3 ćw. XIX w.
o formie kwiatowej;
spłaszczony, kielichowy brzusiec z wydzieloną stopą, o rozchylonym, wyzębionym brzegu, przypominającym płatki kwiatu, z plastycznymi uchwytami
w formie gałązek kwiatowych z zawiniętym ku dołowi pąkiem. Zdobiony od frontu stylizowaną dekoracją ornamentalno-roślinną z motywami złoconych
wolut i gałązek. Ubity koniec jednego uchwytu, przetarcia złoceń. Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 39 cm;
sygn. naszkl. blado-beżowe: 39/; Francja?, Śląsk?, 2-3 ćw. XIX w.
Wysoka jakość porcelany i dekoracji naszkliwnej wskazują, że wazon wykonano prawdopodobnie we Francji (Limoges?, Paryż?)