Nr katalogowy: 512
Wazon dekoracyjny z koźlimi główkami
Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany
(KPM), model z 3 ćw. XVIII w.
- powtórzenie z pocz. XX w.
owoidalny brzusiec z obręczową krawędzią brzegu, na szpulowej stopie i kwadratowej plincie; wokł brzuśca dwa szlaki gałązek z bladoróżowymi kwiatami
powojów oraz motylki; uchwyty - plastyczne koźle główki. Bez pokrywy. Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 26,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl.berło, wycisk Z, brązem naszkl.: M. amler/1911;
Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany(KPM), model z 3 ćw. XVIII w. - powtórzenie z pocz. XX w.
Dekoracja malarska wazonu, sygnowana i datowana, mogła zostać wykonana poza wytwórnią.