Nr katalogowy: 509
Popiersie śmiejącej się kobiety
Austria?,w typie wyrobów wiedeńskiej
wytwórni Friedrich Goldscheidera, XIX/XX w.
młoda kobieta o długich włosach upiętych luźno w kok, z upiętymi z boków „pętlami”; nad czołem i przy skroniach wpięte gałązki z kulistymi owocami.
W mocno wydekoltowanej sukni, podtrzymywanej krzyżującą się na dekolcie szarfą, z podpiętymi z boków kwiatami. Trójdzielny cokł z reliefową dekoracją
motywami kwiatowymi. Jasna terrakota, ślady barwnej polichromii (włosy, kwiaty, suknia); wys. 46,5 cm;
sygn. wewnątrz cokołu: wyciski BB (2-krotnie) i ryte 4897
Austria?,w typie wyrobów wiedeńskiej wytwórni Friedrich Goldscheidera, XIX/XX w.