Nr katalogowy: 508
Popiersie chłopięce - Amor
Austria (Wiedeń?) lub Niemcy, kon. XIX w.
na 4-bocznym, konicznym cokole z rocaillami i motywami roślinnymi wokł podstawy i na narożach - odwrócone lekko w prawo popiersie chłopca
z draperią przewiązaną wokł nagiego torsu i kołczanem ze strzałami. Na draperii i cokole ślady polichromii, przetarcia i ubytki szkliwa na krawędziach
Jasna ceramika spieczona, o kremowo-oliwkowym szkliwie (lekko „zgotowanym”), ślady polichromii; wys. 32 cm;
sygn. wyciskiem BB i 6-płatkową rozetką, ryte: 446.