Nr katalogowy: 904
Zestaw mebli w stylu klasycystycznym
konstrukcja - buczyna; fornir - róża; intarsje - jawor;
Europa, XX w.
złożony z okrągłego stołu i czterech wyściełanych krzeseł o klasycyzujących dekoracjach, wsparty na czterech toczonych, zbieżnych i laskowanych nogach. Stół fornirowany, z rozsuwanym blatem, intarsjowanym w motywy roślinne i oskrzynieniu, kostkach nóg oraz ich górnych partiach nóg ozdobionych mosiężnymi okuciami, tj. wicią, rozetami, perełkowaniem i wytłaczaną wstęgą. Krzesła z medalionowymi oparciami ujętymi na obrzeżu rzeźbionym ornamentem ze skręconej
wstęgi, z siedzeniami zaokrąglonymi z tyłu i prostymi na bokach i od frontu;
stół - 75,2 x śr. 112 cm;
krzesła - 96 x 48 x 49 cm.
Europa, XX w.
Zestaw mebli wiernie naśladujący wzory klasyczne, przystosowany do współczesnych potrzeb. Blat stołu, prócz wzorzystej okleiny różanej, mającej charakter dekoracyjny, ozdobiony delikatną intarsją kwiatową.