Nr katalogowy: 811
Wazka dwuuszna
Francja, Paryż, odlewnia Ferdynanda Barbedienne,
4 ćw. XIX w.
na kwadratowej podstawie z czerwonego, żyłkowanego marmuru; stopka kolista, lekko wysklepiona, opasana w połowie perełką; krótki szpulowy trzon z pierścieniową przewiązką; czasza półkulista, z płaszczem pokrytym plastyczną, srebrzoną dekoracją z ulistnionymi gałązkami bluszczu i gronkami owoców na szypułkach; po bokach czaszy - koliste uchwyty; na stopie sygn.: „F. BARBEDIENNE”;
brąz, odlew złocony i srebrzony; marmur; wys. 14,3 cm, szer. 19 cm, głęb. 12,3 cm.
Francja, Paryż, odlewnia Ferdynanda Barbedienne, 4 ćw. XIX w.