Nr katalogowy: 616
Wazon z marabutami
Czechy, Turn (Teplitz - Trnovany), Amphora,
Werke - Riessner, okres międzywojenny
beczułkowy, lekko zwężający się przy podstawie i krawędzi zawiniętej do środka, z małymi pętelkowymi uchwytami; brzeg z uszkami i podstawa ujęte w czarne szlaki, wokół jasnego oliwkowego brzuśca barwna dekoracja reliefowa o rytym konturze z motywem dwu marabutów od fontu i trzema masywnymi „krzyżykami”;
fajans, szkliwa matowe i błyszczące, dekoracja reliefowa; wys. 30,8 cm, średn. 18 cm;
sygn. wyciskami: w owalach napisy: AUSTRIA i AMPHPRA, cyfry: 11612, 64, korona trójdzielna, w prostokącie wycisk: Campina (? - niewyraźny),
pośrodku dna wycisk kolisty - nieczytelny.
Czechy, Turn (Teplitz - Trnovany), Amphora, Werke - Riessner, okres międzywojenny, wyrób z serii campina (z motywami ornitologicznymi), realizowanej w latach 20. XX w. w stylistyce angielskiego Arts & Crafts Movement.