Nr katalogowy: 609
Filiżanka ze spodkiem, z dekoracją kwiatową
Miśnia, Meissner Ofen- und Porzellanfabrik
von Carl Teichert (zał. 1863), ok. 1929 r.
- tzw. marka jubileuszowa, z okazji 1000-lecia miasta Miśnia.
filiżanka owoidalna, z miseczkowatym spodkiem, z reliefem Neubrandenstein wokół brzegów; krawędzie faliste, złocone. Barwna dekoracja kwiatowa drobnymi rzutami kwiatowymi na kołnierzu spodka, na czaszy filiżanki kompozycja z powojem i prymulkami oraz rzuty kwiatowe; przetarcia złoceń i mała szczerbka przy krawędzi filiżanki;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
filiżanka - wys. 6,8 cm, średn. 8.9 cm; spodek - wys. 3,5 cm, średn. 14 cm;
sygnowane drukiem zielonym: w półkolistym wieńcu z dwu gałązek przewiązanych u dołu kokardką motyw architektoniczny i napis MEISSEN/ 1000 Jahre/ Meissen/ 1929; na spodku pod drukiem wycisk (niewyraźny): MEISSEN.
Miśnia, Meissner Ofen- und Porzellanfabrik von Carl Teichert (zał. 1863), ok. 1929 r. - tzw. marka jubileuszowa, z okazji 1000-lecia miasta Miśnia.