Nr katalogowy: 608
Patera neorokokowa z puttem
Niemcy - Saksonia, Drezno - Sachsische
Porzellanfabrik C.G. Carla Theme, pocz. XX w.
Czwórdzielny koszyk z ażurową kratownicą wycinaną wokół boków plastycznymi gałązkami kwiatów na zewnętrznych ściankach oraz bukietami i festonami kwiatowymi malowanymi od wewnątrz; przy rocaillowym trzonie z dwoma plastycznymi pędami kwiatów siedzi nagie putto z kwiatkami w dłoniach (alegoria Węchu?);
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 33 cm; trzon i kosz montowane na metalowym trzpieniu;
sygn. niebieski druk: kaligraficzny monogram wiązany PS i niżej rozmazany napis (Dresden);
Niemcy - Saksonia, Drezno - Sachsische Porzellanfabrik C.G. Carla Theme, pocz. XX w.