Nr katalogowy: 603
Misa z motywem muszli
szkło opalizujące, sygn. po środku: SABINO FRANCE;
Francja, ok. 1960
okrągła misa, zdobiona motywem trzech muszli, których wierzchołki tworzą podstawy dla misy; dodatkowo dekoracja w formie trzech sznurów złożonych z soczewek; po środku motyw dwóch złączonych ze sobą gwiazd;
szkło opalizujące, średnica 23 cm; sygn. po środku: SABINO FRANCE;
Francja, ok. 1960
Marius Sabino (1878-1961) założyciel firmy zajmującej się wyrobami szklanymi. Pochodził z Sycylii, na początku lat 80. XIX w. jego rodzina przeniosła się do Francji. Studiował w École Nationale des Arts Décoratifs i Beaux Arts de Paris. Firma Sabino tworzyła lampy, wazony, figurki ludzkie zwierzęce z jasnego, kolorowego i opalizującego szkła. Sam Sabino znany był z projektów opraw oświetlenia: lamp, żyrandoli, a także oświetlenia architektonicznego dla hoteli i restauracji. Produkcja
została zatrzymana w czasie II wojny światowej, ale w 1960 roku wznowiono w działalność.