Nr katalogowy: 918
Krzesło eklektyczne
buczyna; 88,8 x 39 x 38,5 cm.
Europa Północna (Dania?), 4 ćw. XIX w.
o toczonych elementach szkieletu, z okrągłym, wyściełanym siedzeniem, wsparte na tralkach spiętych krzyżakiem. Oparcie zakończone łukowatym, kanelowanym ramiakiem, na bokach ujęte tralkami;
buczyna; 88,8 x 39 x 38,5 cm.
Mebel o eklektycznej, wyrafinowanej formie, z zachowanym oryginalnym pokryciem, z geometryczną dekoracją, wykonaną haftem krzyżykowym, w stanie do konserwacji (zabrudzone, miejscami podarte). Krzesło z uwagi na niewielkie gabaryty i delikatny szkielet, wykonane zapewne dla kobiety, z przeznaczeniem do saloniku lub buduaru.
Obiekt unikatowy na polskim rynku antykwarycznym.