Nr katalogowy: 914
Szafka wczesno-biedermeierowska
konstrukcja - sosna; okleina - mahoń;
Europa Środkowa, 1 ćw. XIX w.
w formie prostopadłościennego postumentu o zaokrąglonym froncie, z szufladką u góry, zamykana jednoskrzydłowo, ozdobiona jasną intarsją z meandru oraz żyłką. Zwieńczona profilowanym gzymsem i wsparta na konsolowych nóżkach. We wnętrzu trzy półki;
konstrukcja - sosna; okleina - mahoń; 144,3 x 66 x 44 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XIX w.
Podobne szafki, w formie słupka, postumentu, były szczególnie popularne w 1 poł. XIX w.
Forma o typowych biedermeierowskich kształtach, z popularną w tym okresie dekoracją z meandru.