Nr katalogowy: 909
Etażerka kątowa w typie biedermeier
Europa Zachodnia, po poł. XIX w.
na planie ćwierci koła, wsparta na płaskich klockach, z trzema półkami; boki oflankowane toczonymi, gładkimi kolumienkami; ich bazy i głowice - z brązu złoconego, zdobionego wysokiej klasy moletowaniem, z motywem sznura i plecionki; w zwieńczeniu pod profilowanym gzymsem - snycerska dekoracja w formie pasa złoconych, wolich oczek; od wewnątrz ścianki boczne serwantki wyłożone taflami lustrzanymi;
konstrukcja sosnowa, mahoń, drewno złocone, brąz złocony, moletowany, tafle lustrzane;
wys. 165 cm, szer. 82 cm, głęb. ca 50 cm, dł. boku 55,5 cm.