Nr katalogowy: 904
Barek art deco
sosna, sklejka;
Polska, 2 tercja XX w.
w formie asymetrycznej szafki na 4 wysokich, kanelowanych, czernionych nóżkach; mebelek dwuprzestrzenny; z lewej strony część barowa, prostopadłościenna, z odkładanym blatem, ozdobionym po wewnętrznej stronie intarsją z wyobrażeniem tańczącej pary góralskiej, inspirowanym cyklem „Tańców polskich” Zofii Stryjeńskiej; wewnątrz 1 wąska półeczka; z prawej strony szafka o jednej półce, z łukowo wybrzuszonymi drzwiczkami; blat wierzchni mebla pokryty czarnym lakierem; zameczki wpuszczane;
sosna, sklejka; okleina - orzech kaukaski; intarsja - brzoza, oliwka, jesion, orzech, grusza, inne drewna owocowe;
wys. 123, 7 cm, szer. 109 cm, głęb. 52 cm.
Polska, 2 tercja XX w.