Nr katalogowy: 841
Harfa
Wielka Brytania, Londyn firma Sebastiana Erarda,
ok. poł. XIX w.
instrument muzyczny strunowy, pedałowy, w kształcie zbliżonym do trójkąta; podstawa, pudło rezonansowe i kolumna - z drewna lakierowanego na czarno i złoconego; na podstawie reliefowe zdobienia z postaciami skrzydlatych lwów, uskrzydlonych postaci z lirami, a także głową Meduzy pomiędzy palmetami;
kolumna kanelowana, złocona, z bazą dekorowaną palmowymi liśćmi i głowicą z trzema uskrzydlonymi Korami; ramię i szyja instrumentu pokryta blachą mosiężną; z jednej strony napis: „Sebastian Erard’s / Patent N. 5170 / 18, Great Marlborough Street, LONDON” - poprzedzony herbem Wielkiej Brytanii podtrzymywanym prze lwa i jednorożca; z drugiej strony: „Sebastian Erard / Harp & Pianoforte Maker in Ordinary / to Her Majesty and the ROYAL FAMILY”;
drewno, gipsatura, mosiądz; wys. ca 170 cm, szer. 90 cm, głęb. 42 cm. (Brak strun i jednego pedału).
Wielka Brytania, Londyn firma Sebastiana Erarda, ok. poł. XIX w.