Nr katalogowy: 821
Kartusz herbowy
brąz, odlew złocony, grawerowany;
Niemcy, XIX w.
w tarczy otoczonej akantowymi labrami - herb - skrzyżowane dwie schematycznie przedstawione gałęzie; tło pokryte delikatnym, floralnym grawerunkiem; w hełmie orle skrzydło, z powtórzonym wyobrażeniem klejnotu;
brąz, odlew złocony, grawerowany; wys. 64 cm, szer. 57 cm, głęb. 6,5 cm.
Niemcy, XIX w.