Nr katalogowy: 816
Ekrytuar na biurko
marmur, brąz złocony i patynowany;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
podstawa prostokątna, z zielono-szarego, żyłkowanego marmuru, na 4 spłaszczonych, kulistych nóżkach z moletowaną opaską; w płycie podstawy - wgłębienie na pióra; pośrodku - para kałamarzy - w formie kanelowanych waz zdobionych złoconymi girlandami, z akantowymi rozetami na wieczkach; na narożach podstawy 4-granne słupki zwieńczone wazonami z płomieniem; wzdłuż boków i tylnej krawędzi - ażurowa balustrada z brązu złoconego, z motywem liry, rogów obfitości, masek dionizyjskich oraz wolutowo zwiniętej wici z akantu, winorośli i palmet;
marmur, brąz złocony i patynowany; wys. 20 cm, szer. 54 cm, głęb. 30 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.