Nr katalogowy: 630
Amorek w kontusiku
Miśnia, XIX w., wg modelu z 2.-3. ćw. XVIII w.
na kolistej, nieregularnej podstawie bosy, uskrzydlony amorek w fioletowym kontusiku z rozciętymi rękawami przewiązanym jedwabnym pasem w czerwone prążki, z wyciągniętymi rękami; w lewej dłoni czapeczka z futrzanym obszyciem;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 8,5 cm;
sygn. od spodu kobaltem skrzyżowane miecze, wycisk: 155 (niewyraźny, na pęknięciu podłużnym podstawy), ryte 1.
Figurka z serii dzieci-puttów w różnych strojach lub reprezentujących różne zawody.