Nr katalogowy: 629
Putto z sierpem i snopem - Alegoria Lata?
Miśnia, XX w., wg modelu z XVIII w.
na kolistej podstawie dekorowanej plastycznymi listkami z kwiatkami stoi przy pniu, w lekkim kontrapoście, nagie putto z przewieszoną przez tors na pasku niebieską draperią; w prawej uniesionej dłoni trzyma kłos, w lewej - sierp, na lewym przedramieniu podtrzymuje oparty o udo snop;
porcelana, farby naszkliwne; wys. 14 cm, podstawa 5,5 x 5,5 cm;
sygn. od spodu kobaltem podszkliwnie skrzyżowane miecze, i pionowa kreska; wycisk: 168 E, przy obręczy: 61053 (albo G 1053?).