Nr katalogowy: 628
Półmisek serwisowy z reliefem Neuozier
Austria, manufaktura w Wiedniu, 3 ćw. XVIII w.
okrągły, o falistym reliefie z plecionką Ozier wokół krawędzi; w lustrze jeden, a na kołnierzu cztery bukiety z różą, tulipanem i prymulkami, na skazach drobne rzuty listków. (Przetarcia szkliwa i drobne ubytki dekoracji malarskiej);
porcelana, farby naszkliwne; wys. 4,5 cm, średn. 33,5 cm; sygn. kobaltem podszkliwnie tarcza opaskowa (duża), wycisk: 23, ryte odręcznie: N, naszkliwnie czerwienią: 32/A.