Serwis obiadowy neorokokowy, z dekoracją gałązkami dzwoneczków i niezapominajek
Nieokreślona wytwórnia europejska (Bawaria
lub Rosja - Kuzniecow?), 1 ćw. XX w.
składa się z 49 naczyń: wazy do zupy z pokrywą, wazki - terryny z pokrywą, 2 półmisków okrągłych, 3 półmisków prostokątnych różnej wielkości, 2 salaterek płytkich, wielopłatkowych, półmiseczka 4-listnego, łyżki porcelanowej, solniczki
2-dzielnej z uchwytem, 12 talerzy głębokich, 12 talerzy płytkich i 12 talerzyków do przystawek. Naczynia o formach neorokokowych, z wolutowo-muszlowymi uchwytami i reliefem muszlowym wokół brzuśców, kołnierzy talerzy i krawędzi;
zdobione gałązkami różowych dzwoneczków i niezapominajek o brązowym konturze. (Pęknięcia w lustrze 2 talerzy płytkich i kołnierz 1 talerzyka do przystawek, dwie szczerbki obręczy dna talerzy głębokich i 1 szczerbka talerzyka
do przystawek, przetarte złocenia);
porcelana, druk ręcznie podmalowany, złocenia;
waza do zupy - wys. 21 cm, szer. 32 cm, średn. 25 cm;
terryna - wys. 14,5 cm, szer. 27,5 cm, średn. 21,5 cm;
półmiski okrągłe - wys. 4 cm, średn. 29,5 cm oraz wys. 4,8 cm, średn. 30 cm;
półmiski prostokątne - wys. 4,5 cm, 45 x 33,7 cm, wys. 3,5 cm, 33 x 25,5 cm, wys. 3 cm, 27,5 x 21,8 cm;
salaterki - wys. 6 cm, średn. 28 cm oraz wys. 5 cm, średn. 21 cm;
półmiseczek czterolistny - wys. 4,5 cm, 25,2 x 17 cm;
łyżka - dł. 19 cm;
solniczka - wys. 6,5 cm (z uchwytem), 14 x 11 cm;
talerze głębokie - wys. 4,8 cm, średn. 25 cm;
talerze płytkie - wys. 3,2 cm, średn. 25 cm;
talerze do przystawek - wys. 2,2 cm, średn. 19 cm;
sygn. złotem: 552, 28 (część naczyń) oraz drukiem brązowym: IX/ ges. gesch.(wazy i solniczka).
Nieokreślona wytwórnia europejska (Bawaria lub Rosja - Kuzniecow?), 1 ćw. XX w.
Efektowny model w stylistyce XIX/XX wieku, z cienkiej porcelany dobrej jakości.